background
Endodonti (Kanal Tedavisi) icon Endodonti (Kanal Tedavisi) icon

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Dişin önemli derecede çürümesi ve enfekte olması nedeniyle hastaya endodonti tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi diş çekilmesine neden sorunların tamamını ortadan kaldırmaktadır.

Devamını Oku
Diş Radyolojisi ve Görüntüleme icon Diş Radyolojisi ve Görüntüleme icon

Diş Radyolojisi ve Görüntüleme

Ağız ve diş hizmetlerinde röntgen ve görüntüleme diş ve çenedeki problemi tespit edebilmektedir. Aynı şekilde röntgen ile diş hekimleri tedavideki aşamaları da takip edebilmektedir. Röntgen ile muayene sırasında fark edilemeyen çürük ve kemik kaybı gibi sorunlarda tespit edilebilmektedir. Ayrıca diş röntgeni ile implant yerleştirme işlemlerinde de kesin sonuçlar elde edilebilmektedir.

Devamını Oku
Bruksizm icon Bruksizm icon

Bruksizm

Günlük hayatımızda hepimiz strese maruz kalabiliyoruz. Streste kendini farklı hastalıklarla belli edebiliyor. Stres bazen de dişler üzerinde de etkilerini gösterebiliyor. Bir çok kişi farkında olmadan gece dişlerini sıkabilmektedir. Bruksizm ise uyku esnasında çenenin meydana getirdiği hareketlerdir. Genellikle uyku esnasında görülmektedir. Bu durum diş sıkma olarak kendini gösterir. Fakat bu davranışlar istem dışıdır. Stresin yoğunluğu arttıkça beynimizde bu durumdan etkilenmektedir. Bu yüzden kişi istemsizce dişlerini sıkabilir. Dişlerin birbirine temas etmesi de aşınmalara yol açar.

Devamını Oku
Augmentasyon (Kemik Ekleme)  icon Augmentasyon (Kemik Ekleme)  icon

Augmentasyon (Kemik Ekleme)

İmplant kemik nakli kemik aşılama olarak da bilinmektedir. İleri seviyede uygulanan bir tekniktir. Bu sayede yeterli kalınlık ve yükseklikte kemikleri olmayan hastalara uygun yerden kemik nakli yapılmaktadır. Nakil sırasında kemik vidalarla sabitlenmektedir.

Devamını Oku
Genel Anestezi-Sedasyon icon Genel Anestezi-Sedasyon icon

Genel Anestezi-Sedasyon

Anestezi cerrahi bir işlem veya bir ameliyat sırasında beynin acı hissetmemesi için vücudun bir kısmında veya tamamında duyuların geçici bir süre yok edilmesidir. Anestezi işlemi sırasında sinir sistemi baskılanarak acı hissetmenin önüne geçilir. Anestezi süresi ise kullanılan ilaç miktarına bağlıdır. Vücut üzerinde de herhangi bir kalıcı etkisi yoktur. Anestezi bir uzman tarafından 5 farklı şekilde uygulanmaktadır. Bunlar bölgesel, lokal, sedasyon, bilinçli sedasyon ve lokal anestezidir. Bölgesel anestezi de belirli bir bölgeye yada omuriliğe ilaç verilerek uyuşturma işlemi yapılmaktadır. Bölgesel verilen ilaçlarla da diş operasyonları için çene bölgesi uyuşturulabilmektedir. Lokal anestezi ise sadece bölgesel uyuşturmadır. Bu işlem diş çekimlerinde ve dolgu işlemlerinde uygulanmaktadır.

Devamını Oku
Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) icon Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) icon

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği) bir ana bilim dalı olarak 0 ile 13 yaş arası çocukların süt ve daimi dişlerini incelemektedir. Pedodontide amaç çocukların dişlerinin sağlıklı olarak korunması, travma ve kalıtımsal nedenlerle dişlerde oluşan sorunların giderilmesidir.

Devamını Oku
Estetik Diş Hekimliği icon Estetik Diş Hekimliği icon

Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliği uygulamaları günümüzde oldukça gelişmiş durumdadır. Estetik diş hekimliği ise diş hekimliği uzmanlık alanlarından bir kaçının bir araya gelmesiyle uygulanıyor. Estetik diş hekimliğindeki ana amaç ise hastaların gülüşünü daha güzel hale getirmektir. Ayrıca estetik diş hekimliği dişlerdeki problemleri de çözülmektedir. Dişler hem insan sağlığı hem de dış görünüş açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden diş sağlığının korunması ve diş bakımı her zaman gereklidir. Dişteki temel problemler arasında sararmalar ve lekelenmeler göze çarpmaktadır. Fakat estetik diş hekimliğinin yapacağı müdahalelerle bu durum çözülebilmektedir. Estetik diş hekimliği beyazlatma yöntemiyle doğal rengine yakın dişler oluşturmaktadır. Bu durumda kişilere özgüven katmaktadır.

Devamını Oku
İnvisalign icon İnvisalign icon

İnvisalign

Diş ve diş eti problemleri yaşayan kişilere çeşitli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Gelişmiş diş hekimliği sayesinde dişlerdeki ve ağızdaki sorunlara çözümler üretilmektedir. Bu sayede birçok kişi hayalinde gülüşlere kavuşabilmektedir. Bu durumda kişilerin özgüvenlerini artırmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinden bir tanesi de İnvisalign tedavisidir. Bu yazımızda ise İnvisalign tedavisi inceleyeceğiz.

Devamını Oku
Ortodonti Tedavisi icon Ortodonti Tedavisi icon

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti, normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı ve bozuk diş yapılarının düzeltilmesine yönelik eğitim almış diş doktorlarının uzmanlık alanıdır. Ortodonti alanında uzman olan hekimler bozuk diş yapılarını düzeltmek için ağız, diş ve kafa yapılarını inceleyerek kişileri istedikleri dişlere kavuşturmaktadır.

Devamını Oku
Periodontoloji (Dişeti tedavileri) icon Periodontoloji (Dişeti tedavileri) icon

Periodontoloji (Dişeti tedavileri)

Periodontitis periodontal hastalıkların daha ileri boyutudur. Diğer dokularda da hasarlar görülür. Enfeksiyon, hastalığın ilerlemesini kolaylaştırmaktadır. Hastalık ilerledikçe de dişlerde sallanmalar meydana gelir. Bu durumda ise çekim yapılması gerekebilir. Bunları engellemek için işlem yapılan uzmanlık dalı Periodontolojidir.

Devamını Oku
İmplant Tedavisi icon İmplant Tedavisi icon

İmplant Tedavisi

İmplant, eksik dişleri kalıcı olarak değiştirmek için güvenli bir seçenektir. Diş implantları doğal dişlerin işlevlerini ve hissini sağlayabilmektedir. Tek diş veya daha fazla diş eksik olduğunda implant sizin için iyi bir alternatiftir. Sonuçları ise oldukça doğaldır. Bir çok hasta implantları olduğunu bile zamanla unutmaktadır. Diş implantları, kemik yapısını korurken diş değişimi gibi ağız sağlığı sorunlarını da önleyebilmektedir.

Devamını Oku
Porselen Lamina icon Porselen Lamina icon

Porselen Lamina

Porselen Lamina özel yapıştırma tekniği ile ön dişlerin renk ve formlarının değiştirilmesi amacıyla kullanılan bir diş tedavi yöntemidir. Doğal dişleri taklit eden laminalar sayesinde hastalar istedikleri gülüşe kavuşabilmektedir. Lamina esasında estetik bir operasyondur. Kaliteli metaryalle birlikte başarılı bir şekilde uygulandığında kişinin görünümde büyük değişimler yaratmaktadır. Yapacak olan hekimin önceki deneyimleri de oldukça önemlidir. Çünkü yanlış bir işlem yapıldığında istenilmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Devamını Oku
E-max Porselen Kaplamalar icon E-max Porselen Kaplamalar icon

E-max Porselen Kaplamalar

IPS E-Max, diğer diş tedavi şekillerinden farklı olarak gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemeden oluşmaktadır. Tamamen porselenden yapılan E max, kaplama metal içermemektedir. Bu yüzden oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Ayrıca E max kaplama oldukça uzun ömürlü ve kalitelidir. İnsan vücudu ile uyumlu ve renk çeşitliğine sahiptir.

Devamını Oku
Zirkonyum Kaplamalar icon Zirkonyum Kaplamalar icon

Zirkonyum Kaplamalar

Zirkonyum kaplamalar, estetik bir görünüm elde etmek amacıyla tercih edilen, beyazlatma yöntemleriyle sonuç vermeyen ileri düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca; ayrık olan ve az çapraşık dişler ile eski dolgularda da kullanılmaktadır. Zirkonyum kaplamanın kullanım alanı ise oldukça geniştir.

Devamını Oku
Diş Beyazlatma icon Diş Beyazlatma icon

Diş Beyazlatma

Bembeyaz bir gülümseme herkesin hayalidir. Diş rengi kendinden sarı olabilir ya da tüketim alışkanlıklardan dolayı da dişler sararabilir. İdeal diş beyazlığına sahip olmak için yapmanız gereken, dişlerdeki renklenmeleri gidermek için diş beyazlatma işlemi yaptırmaktır. Bu işlem sayesinde dişinizin renk tonu 2-3 ton açılabilmektedir. Hidrojen Peroksit veya türevleri kullanılarak yapılan bu işlemde oksijen açığa çıkartılır. Bu sayede de diş renginizin tonu açılır ve daha beyaz dişlerle gülümseyebilirsiniz.

Devamını Oku
Sinüs Lifting Operasyonu icon Sinüs Lifting Operasyonu icon

Sinüs Lifting Operasyonu

Kafatası ağırlığımızı azaltmak ve sesleri düzgün çıkarmak gibi fonksiyonları olan boşluklara sinüs denilmektedir. Sinüslerin bazıları da dişlerimize yakın konumda bulunmaktadır. Genellikle üst çene dişlerimizi kaybettiğimizde ve gerekli protezler yapılmadığında sinüs duvarı ile krep tepesi arasındaki boşluk azalmaktadır. Ve bu yüzden bu bölgeye yapılacak implant için yeterli kemik kalmamaktadır. Azalan kemik miktarını artırmak içinde sinüs tabanının yükseltilmesi operasyonunu da sinüs lifting operasyonu adı verilmektedir.

Devamını Oku
Protez Diş Tedavileri icon Protez Diş Tedavileri icon

Protez Diş Tedavileri

Kaybedilen dişlerin, protezler kullanılarak yerine konulması ve estetik bir görünüm verilmesi işlemlerini içeren tedavi yöntemidir. Eksik dişlerin yerine konulmasında ve hasarlı bölgenin düzeltilmesinde protez diş tedavileri kullanılmaktadır. Bu diş tedavisinde aynı zamanda ağız sağlığının ve estetiğinin de geri kazanılması amaçlanmaktadır. Kaybedilen dişler ise tüm çabalara rağmen hastanın konuşma ve çiğneme gibi günlük aktivitelerini yerine getirmesine engel olmaktadır. Kaza ve travmaya bağlı oluşan diş kayıpları ise özgüven eksikliğine yol açabilmektedir. Bu tarz sorun yaşayan bireyler günlük yaşamda gülümsemekten bile kaçınmaktadır. Tüm bu olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması ve eksik dişlerin tamamlanması için protez diş tedavisi önerilmektedir.

Devamını Oku
Hollywood Smile (Gülüş Tasarımı) icon Hollywood Smile (Gülüş Tasarımı) icon

Hollywood Smile (Gülüş Tasarımı)

Gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Doğru bir gülüş tasarımı ile kişinin öncelikle daha sağlıklı, daha genç ve özgün görünmesi mümkün olabilmektedir. Gülüş tasarımında zinkonyum kaplama, beyazlatma, diş eti tedavisi, köprü, diş boyu ayarlaması gibi şekillendirme operasyonları yapılmaktadır.

Devamını Oku
Ağız Diş ve Çene Cerrahisi icon Ağız Diş ve Çene Cerrahisi icon

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ana bilimde dalında çene kırıklıkları, kök ucu rezeksiyonları, kırıkların yanındaki tümör ve kistlere yönelik operasyonlarda yapılmaktadır. Gerekli görülen tedaviler ise genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Ayrıca Ağız, Diş ve Çene Cerrahisinde acil diş hizmetleri de verilmektedir.

Devamını Oku
All On Four Implant Tedavisi icon All On Four Implant Tedavisi icon

All On Four Implant Tedavisi

All On Four implant tedavisi, eksik dişi olan hastalarda belirlenen açılardan yerleştirilen dört dental implantın üzerine diş protezlerinin aynı gün içerisinde sabitlenmesini sağlayan bir operasyondur. Yeterli kemik hacmine sahip tam dişleri olmayan ve ameliyat için herhangi bir engeli bulunmayan herkese uygulanabilecek bu tedavi yöntemi ile hastaların hareketli protezleri aynı gün içerisinde sabit proteze çevrilebilmektedir. Aynı gün içerisinde All On Four implant tedavisi ile birlikte hastalara implant ve protez yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde hastalar, yara yerlerine baskı uygulanmadığı için daha konforlu bir ağız ve diş sağlığı elde etmektedir. Uzun yıllardır kullanılan bu yöntemin bilimsel başarısı da defalarca kanıtlanmıştır.

Devamını Oku
botão whatsapp